دستگاه جامبو پر کن قیر

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی در همه جوامع و برای همه حوزه ها در حال مشاهده است. این موضوع در تجارت و صنعت بسیار قابل لمس می باشد. چرا که هر روز شاهد توسعه دستگاه ها و سیستم های مورد استفاده در امور مختلف و برای پیشبرد کار در صنایع گوناگون شده ایم.

وجود این دستگاه ها مانند دستگاه های جامبو پر کن، انجام کارها را ساده تر کرده و به افزایش سرعت و دقت در آن ها می انجامد. برخی از این دستگاه ها با هدف کاهش نیاز برای بهره گیری از توان و نیروی انسانی ساخته شده اند و هدف از تولید برخی دیگر، ممانعت از ابتلا به بیماری و بروز عارضه های خطرناک در حین انجام کار و در زمان رویارویی با حوادث و استفاده از مواد شیمیایی و مضر، می باشد.

دستگاه های جامبو پر کن قیر از جمله این دستگاه ها است که با ورود شان به دنیای صنعت و استفاده از آن ها در کارخانجات و کارگاه های تولیدی، شاهد رونق کسب و کارها و افزایش تولید و بهره وری ان ها شده ایم. ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در مورد این دستگاه ها و موارد کاربرد آن ها ارائه نماییم.

دستگاه جامبو پرکن قیر

کیفیت تولید بالا

گواهینامه ها و استاندارد های مختلفی که بر روی تجهیزات و ماشین آلات مجموعه یاس تجارت وجود دارد، اسنادی هستند بر کیفیت بالا و رقابت پذیر با محصولات اروپایی

دقت بالا

استفاده از چیپست های مرغوب، بهترین ماشین آلات برای چاپ برد های الکترونیکی و سنسور های به روز، دقتی بسیار بالا را برای مشتریانمان به ارمغان آورده است

گارانتی و پشتیبانی

بر روی همه محصولات و حتی خدمات اجرایی و نصب، در مجموعه یاس تجارت گارانتی و خدمات پس از فروش همیشگی دریافت کنید که این نشان از اطمینان ما از کیفیتمان دارد

قیمت رقابتی

با توجه به تجربه چندین ساله، تیراژ بالای تولیدات و تجهیز کردن کارگاه با ابزارآلات به روز و کامل، توانسته ایم هزینه های تولید را چندین برابر پایین بیاوریم و قیمت های رقابتی ایجاد کنیم

خدمات نصب

همه محصولات ما در هر جای ایران که خریداری شوند به صورت رایگان توسط کارشناسان مجموعه ما نصب و پشتیبانی می شوند و آموزش های کامل به همه پرسنل کارفرما داده خواهد شد

تفاوت استفاده از دستگاه جامبو پر کن و بشکه های فلزی برای بسته بندی و حمل قیر

قبلا هم بیان کردیم که در برخی از کشورها حمل و انتقال قیر با استفاده از بشکه، ممنوع شده است. از طرفی با استفاده از دستگاه های جامبو پر کن نیاز به ورقه های آهن جهت تولید بشکه از بین رفته و همین عامل تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها داشته است. استفاده از این دستگاه ها، منجر به افزایش سرعت بارگیری و حمل و نقل آسان شده است. به علاوه این که بسته بندی به شکل کیسه، امکان بارگیری بیشتر را فراهم کرده است که این عامل به کسب سود بیشتر و صرفه جویی در زمان منجر می شود.

نکته مهمی که در استفاده از جامبو بگ برای بسته بندی قیر وجود دارد، حفظ نظافت در محل تولید و تخلیه آن است. همچنین زمانی که جامبو بگ ها به مقصد می رسند، بدون تخلیه قیر، در داخل کوره های مخصوص ریخته می شوند. در صورتی که اگر قیر توسط بشکه منتقل شود، در زمان تخلیه به انرژی گرمایی و حرارت نیاز دارد. بنابراین استفاده از جامبو پر کن باعث کاهش مصرف انرژی در این زمینه خواهد شد.

 • null

  ذخیره داده ها

  همه تجهیزات مجموعه یاس تجارت با نرم افزار های تولید شده برای کاربران همراه هستند که داده های شما را لاگ میکنند و امکان مانیتور کردن لحظه ای ماشین آلات را برای شما فراهم می آورند

 • null

  گزارشات دوره ای

  برای تمام ماشین آلات و ابزار های مجموعه امکانات گزارش گیری به صورت دوره ای فراهم شده است

 • null

  قطعات یدکی

  بهترین خاصیت خرید ماشین آلات داخلی، وجود همیشگی قطعات یدکی و اورجینال است که فعالیت بدون خدشه خط تولید شما را تضمین می کند

چرا جامبو پر کن قیر؟

یکی از مواردی که باعث می شود تا کشورهای صادر کننده قیر به تولید و استفاده از دستگاه های جامبو پر کن روی آورند، نیاز آن ها به بسته بندی درست و اصولی قیر می باشد. در گذشته این کار با استفاده از بشکه ها انجام می پذیرفت؛ اما در حال حاضر به دلیل ممنوعیت ورود قیر با بشکه به برخی ازکشورها و همچنین تولید و توسعه انواع دستگاه های جامبو پر کن، این کار به شکل بهتر و سریع تری با استفاده از این دستگاه ها در حال انجام است.

انواع  جامبو پر کن های قیر

عوامل و فاکتورهای مختلفی مانند وزن، ظرفیت، تعداد شیرها و نوع تجهیزات در تقسیم بندی انواع جامبو پر کن های قیر نقش دارند. اما به طور کلی دو نوع از این دستگاه ها عبارت اند از:

 • سیستم پلی بگ قیر با ظرفیت 10 تن در ساعت، 300 کیلویی و بهره گرفته از 4 شیر
 • سیستم پلی بگ قیر با ظرفیت 10 تن در ساعت، 1000 کیلویی و بهره گرفته از 2 شیر

دو شیره یا چهار شیره بودن دستگاه به این معناست که در این دستگاه ها به طور همزمان، 2 یا 4 کیسه قیر پر خواهد شد.

یک دستگاه جامبو پر کن قیر چگونه کار می کند؟

در گام اول استفاده از دستگاه، اپراتور و نیروی انسانی در حال کار با آن، کیسه ها را در مکان های مخصوص قرار می دهد. (تعداد کیسه های مورد استفاده به طور همزمان، بستگی به نوع دستگاه و تعداد شیرهای آن دارد). پس از این کار، اپراتور دکمه استارت دستگاه را فشرده و بعد از آن دریچه های نازل خروجی باز خواهد شد. در این هنگام، کیسه ها به طور همزمان پر خواهند شد و نازل ها تا زمان پر شدن همه کیسه ها، باز خواهند ماند.

زمانی که وزن کیسه ها به مقدار مورد نظر برسد، انتقال قیر به آن ها متوقف شده و دریجه های نازل ها بسته خواهند شد. در این حالت دریچه مدار سیرکولار فعال می شود و قیر در مدار بازگشت، در حالت چرخش و آماده قرار می گیرد تا فرایند تکرار شده و بار دیگر دکمه استارت فشرده شود.

برترین ویژگی های دستگاه پرکن جامبو بگ قیر و بتونیت

یک دستگاه جامبو پر کن قیر در کارخانه فروش این محصول ساخته شده و توسط افراد متخصص و با تجربه به خوبی پشتیبانی می شود. این دستگاه به سفارش خریدار به محل پروژه منتقل شده و در مکان مورد نظر، نصب می گردد. تخلیه برای این دستگاه ها توسط لیفتراک انجام می شود که به کارگیری این لیفتراک بر عهده کارفرما خواهد بود.

در این دستگاه ها امکان کنترل وزن با استفاده از پارامترهای دیجیتالی فراهم شده است. به علاوه این که می توان کیسه ها را تا وزن 500 کیلوگرم و حتی بیشتر هم پر نمود. کنترل خط در دستگاه مذکور، توسط PLC انجام می گیرد که این مورد به عنوان  یکی دیگر از ویژگی های مثبت دستگاه شناخته می شود.

دوختن کیسه های قیر به گونه ای انجام می شود که انتهای کیسه ها دارای سطح مقطع بیشتری باشد که در نتیجه کیسه ها ایستایی بیشتری داشته و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر راحت تر خواهد بود.

ایمنی و صرفه جویی در زمان و هزینه نهایی از ویژگی های بارز دستگاه های جامبو پر کن قیر است. زمانی که دستگاه در حالت فعال قرار دارد، دما و فشار دائما کنترل می شود. اگر دما از میزان تعیین شده کمتر و یا بیشتر شود، پیغام های مرتبط به گرمکن هایی که به لوله های تعبیه شده در دستگاه متصل هستند، ارسال می شود. علاوه بر این، زمانی که فشار از حد مجاز فراتر رود، پیغامی به اینورتر ارسال می شود تا سرعت پمپ کاهش داده شود.

برخی از مهم ترین مشخصات فنی

 • این که قطعات کنترل کننده و تجهیزات مورد استفاده برای این دستگاه ها، محصول چه شرکت و وارد شده از چه کشوری است، در کارکرد و طول عمر آن ها ناثیرگذار خواهد بود. این قطعات و تجهیزات در بسیاری از دستگاه های جامبو پر کن قیر، محصول شرکت زیمنس آلمان و گروه صنعتی اشنایدر است که نشان دهنده کیفیت بالای این محصولات می باشد.
 • از آن جایی که این دستگاه برای قیر در نظر گرفته شده، جهت تحویل مواد، دمای ورودی آن بر روی 110 درجه تنظیم شده است. همیشه در هنگام خروج نازل، پروسه کنترل دما طی می شود. به علاوه این که برای این دستگاه ها، سیستم خنک کننده ای جهت خنک کردن کیسه ها، پس از پر شدن آن ها از قیر، در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که کاهش دما در حین بسته بندی قیر، به افزایش کیفیت آن کمک زیادی خواهد کرد.
 • یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد این دستگاه ها مطرح می شود، ظرفیت آن ها است. بهتر است بدانید که ظرفیت یک دستگاه جامبو پر کن قیر، حداقل ۱۰۰ تن در یک نوبت ۱۰ ساعته کاری می باشد.
 • بهره گیری این دستگاه ها از پمپ تغذیه مناسب و همچنین تجهیزات و شیر الات برقی ، از دیگر مزایای اصلی آن ها به شمار می آید.
 • تقریبا تمامی قطعات فلزی مورد استفاده در این دستگاه ها، سند بلاست و رنگ اپکسی هستند.
 • این دستگاه ها دارای سیستم هوشمند توزین و همچنین سیستم تخلیه قیر داخل کیسه های پلی اتیلن می باشند.